22 мая 2020 г. 23:23

5 Спойлер Розповідь про реалії доль людей закатованих НКВД

У 1939 році західноукраїнські землі насильно були приєднані до СРСР. Через це радянська влада почала вводити систему заходів для радянізації земель: насильницьке установлення радянської влади, примусова колективізація, репресії щодо місцевого населення. Зрозуміло, що на таке зухвале ставлення СРСР породило рухи опору. У 40-50-х роках західноукраїнські землі перетворилися на запекле поле бою патріотів у складі УПА та безпощадних загарбників у лиці НКВД.
На жаль, саме у такі часи довелося народитися нашій героїні Дарусі. Особиста трагедія дівчини полягає в тому, що наївна та добра дитина навіть не могла подумати, що начебно пуста розмова з, на перший погляд, милим чоловіком з льодяниками за пазухою може мати настільки доленосний характер. Підступний НКВД-шник ввів в оману довірливу дитину та примусив розповісти як її батько допоміг харчами солдатам УПА. З того часу Даруся замовкла. Більше за все вона хоче жити та насолоджуватися кожною миттю цього пишного, яскравого світу, але, на її думку, слова у цьому лише заважають. Через це вбита горем дитина замість допомоги отримала статус невіженої, але задля пом'якшення неприємного слова, стала просто "солодкою".
На мою думку, Дарина добра, щира та чуйна дівчина, доля якої могла скластися зовсім по-іншому, якби вона просто народилася у інші часи. Даруся всім серцем любила батька. Не вона винна у його загибелі , а жорстока цинічна система, яка існувала під гаслом "кращого життя", а родина Дарусі просто потрапила під її гніт "благих справ" як і , на превеликий жаль, багато інших.