24 марта 2024 г. 18:02

3 Книга про те, як розбудити в собі звіра в домашніх умовах

Як для дебютної роботи автора - досить хороший трилер, який дійсно створить навколо себе химерну напружену і моторошну атмосферу.

Сюжетно нам дано: Україна в 90-ті роки, на Київщині в містечку Холодне Поле полює серійний вбивця Звір, який вбиває досить жорстким способом, використовуючи пазурі він спочатку роздирає, а потім поїдає частини тіла своїх жертв, не жаліючі нікого - ані підлітків, ані жінок, ані чоловіків. Від його руки гине і кохана молодого міліціонера Дениса Чорного, який попри все тепер прагне розшукати злочинця. Під підозру падає місцева секта Симаргла, яка вважає, що це помста їхнього бога за спалене поле. Також, яка ж атмосфера 90-х без кримінального авторитета, який заправляє містом і теж прагне розшукати вбивцю. А ще є загадковий Артем Шухарт, якому щось треба від Дениса.

Персонажів досить багато, всі вони взаємодіють одне з одним, але як на мене не розкриваються повністю. Мені не вистачило глибини в головних героях (і я тут кажу не тільки про Дениса), подекуди їхньої мотивації (тут скоріше претензія до поганців) у вчинках і скоєних злочинах. Також, перехід між подіями, особливо різкі сюжетні повороти наприкінці роману відбувалися аж занадто різкувато, тут скоріше питання до стилю і манери написання, враження таке, що автор все ще у пошуках власного стилю.

Але, попри все, я б рекомендувала цей трилер до прочитання бо він атмосферний, якщо читати книжку наніч, модна полоскотати собі нерви:) Інтрига зберігається до кінця роману, мені не вдалося розгадати цю звірячу загадку, але коли автор розкриває всі карти в черговий раз впевнюєшся, що небезпечний звір це людина.

Також, сподобалася відтворена атмосфера 90-х, описи міст, мова персонажів - українська мова жива, розмовна, легко читається.
Любителям розслідуваннь з загадковою атмосферою, багатьма підозрюваними і несподіваним фіналом має сподобатись.
Чи читали ви цю книжку? Які ваші враження від прочитанного? Які схожі книжки українських авторів вам відомі? Поділіться, будь ласка, адже дуже хочеться читати якісні українські трилери.