Nina_M

28 октября 2018 г. 20:11

"Хазяїн" - комедія корифея українського театру на тему стяжательства. Це щось на зразок комедії "Гроші"-2 (якщо говорити словами сучасної молоді).
Головний герой, Терентій Пузир (один із персонажів дуже колоритно називає його Терешком), на відміну від Герасима Калитки, головного героя комедії "Сто тисяч" , не просто готовий на нечесні вчинки, щоб досягти багатства - він уже "в темі". Звісно, трошки боїться, але "аби руки і охота, буде зроблена робота".
інші сюжетні лінії теж крутяться навколо "хазяйського колеса": крутійство підлеглих, утиски робітників і (куди ж у Івана Карповича без цього) нещасне (через батьківські - Пузиреві - амбіції) кохання.

"Мартин Боруля" - трагікомедія, яка здалася мені веселішою за комедію "Хазяїн". І все завдяки образу наймита Омелька. Він просто неперевершений!
Сюжет твору виростає з власної життєвої історії Івана Карпенка-Карого - його батько намагався добитися дворянського титулу, та все перекреслила одна маленька літера.
Дворянство у цьому творі в чомусь близьке Мольєровому "Міщанину-шляхтичеві" , адже є міфом про краще життя, але ідейне спрямування українського письменника є значно глибшим: справжній дворянин - це перш за все освіта, а не походження. На цьому й стоїмо))