kallisto_kyiv

12 мая 2019 г. 00:39

Для челенджу треба було прочитати поезію. Я подумала, що вірш буде надто дрібно, так що вирішила читати поему, і вирішила нарешті прочитати цілком і повністю "Енеїду" Івана Котляревського, бо в школі, звісно, вчили всі, але це було давно, і я не пам'ятаю, чи читала я все, чи тільки якісь уривки. Незадовго до цього дізналася про появу нового додатку абук з великою кількістю книг українською, так що я вирішила потестити якість начитки, і почати вирішила з "Енеїди". Отримала від прослуховування величезне задоволення. І на додачу до всього взяла ще цю книжку в районній бібліотеці. Так-так, давно не ступала моя нога в бібліотеку, і я вирішила, що це гарна можливість читати що хочеш. Попався мені екземпляр від Фоліо 2005 року випуску, жахливої якості, на тонкому папері, фу такі книжки випускати. Якби довелося купувати, я б навіть не глянула на неї.

Згадала перший курс університету і блискучого Сергія Михайловича Пригодія з його безкінечними давньогрецькими міфами, комедіями і трагедіями, які було неможливо запам'ятати, настільки всі персонажі були безладно пов'язані і споріднені. Виявилося, я вже все забула, так що можна сказати, дізнавалася про пригоди Енея вперше, і всі повороти сюжету мені були в новинку. Блискуча українська мова, давньогрецька історія на український лад, всі ці страви, український колорит, згадки наших національних рис характеру, одягу, справжня насолода від прослуховування.

Подумала про те, чому під час вивчення в школі не змогла оцінити "Енеїду". Можливо, через необхідність за короткий час опрацювати великий об'єм матеріалу (враховуючи інші предмети), і як це відрізнялося від того, коли я у спокійній обстановці змогла не поспішаючи, в моєму темпі прослухати і все обдумати.

В книжці ще були п'єси "Наталка-Полтавка" і "Москаль-чарівник". Згадала і їх.

Гаряче рекомендую!