6 февраля 2020 г. 20:13

5 Спойлер Викривлений реалізм у хаосі маркетингу

Попри те, що це не перша прочитанна книга у Чака Поланіка, вона якнайкраще ілюструє його художній метод. Він, як автор-реаліст і проповідник антикультури послуговується гіперболою (перебільшенням). В даній книзі світ зійшов з розуму від геніального маркетингово ходу типового героя - "Доріана Грея". Він винаходить різні засоби для сексу, проте без чоловіків - і це призволить до катастрофи.
Не буду зосереджуватись на самих деталях, але в його книжці тут важлива не сама історія, а культурний контекст. Той культурний маркер та образи, які від "відкриває" в цій книзі, пов'язані із стереотипами щодо жіночої сексуальності та бажання, їхнього впливу на решту життя. Попри жінки-мати, жінки-гомосподарки, жінки-кар'єристки, жінки-дружити в кожної з нас ще є наша чутлива сторона, яку Поланік виводить на перший план та порівнює з наркотичною залежністю. Особливо гострими в цій книзі можна відмітики гумор та сучасні паралелі. Але в решті решт, потрібно пам'ятати, що в реальному світі всого трохи менше, а антикультура залишається також частиною культурного коду сучасної людини.