Ih08

7 июля 2020 г. 00:48

Ця книга, тобто роман "Гроза" розпочався насправді, тобто захоплює події ще першої світової війни! Зображено контрастно в романі, зокрема, одяг: російських генералів: чоботи, прості, тоненькі, - і закордонних генералів, - чоботи яких були "ялові"!!! Одяг та форма військових був простенький! Агітовані більшовиками солдати не хотіли цієї першої світової війни! Яків теж служив на війні! Повертається у своє село Яків! Думає робити там революційні зміни в селі, в сільському господарстві: конфіскувати, тобто відбирати землі від багатіїв! Яків був за комуністів!!! Яків був ідейним! А в тому селі жили три брати багатії!!! Один брат розорився був! Другий брат був багатий, але особливістю його характеру було те: що він був дуже підозірливий! Він був дуже худий! Третій брат був одружений тепер на Софії Ізаровій, був набагато старший від неї! До війни ця Софія була дівчиною Якова!!! Але не дочекалась Якова із війни, бо подумала, напевно, - що її коханий є вбитий!!! І вийшла заміж за того лисого, повного, старого, багатого брата: злакомилась на багатство одного із тих трьох братів! До війни Софія дуже кохала хлопця свого Якова!!! Вона була така сама тоді бідна, як Яків!!!
Ось скінчилася війна! Яків приїжджає в своє село! Дізнається про Софію!!! Софія сама хоче тепер знову зустрічатися, очевидно, із Яковом! Вони не раз зустрічаються!!! Але там в селі був ще один аптекар, ворог таємний, неявний для більшовиків та Якова! Той підозірливий, худий брат вислідив Якова: і ппопросив аптекаря його, Якова отруїти: була така симптома від лікарств - куряча сліпота!!!

Особисто я про цю хворобу, курячу сліпоту, не чув: вперше почув у романі цього українського письменника, Анатолія Шияна, народженого в тому самому році, 1913-ому, що і один із моїх дідів - мамин тато!!!
Я подумав: читаючи цей роман, - який я іще все таки молодий!!!

Роман є дуже цікавий, динамічний, захоплюючий, пригодницький та романтичний!!!

Радив би я його перечитати!
Дав я його перечитати одній знайомій, казав: що цей роман є дуже цікавий!!!
"Давай!", - сказала мені ця Люба К.-Я! І забрала цей роман собі читати!!!