kallisto_kyiv

25 июля 2020 г. 20:36

Книга нового для мене автора. Анотації і відгуки були хороші, тож я почала. Слухала аудіокнижку, начитану Ігорем Князєвим. Він майстер, начитка дуже сподобалася.

Перед нами сімейна сага. Хлопчик Костянтин живе в Греції. Його сім'я дуже бідна, земля, якою вони володіють, дуже бідна і її настільки мало, що всі ледве виживають і працюють як прокляті. Костянтин теж мусить працювати, хоч ще і зовсім маленький. Проходить час і він переїжджає в США. Його минуле життя перестало для нього існувати. Нова країна, нові можливості, все старе забуте. Він одружується з Мері, яка італійка за походженням. Вона виходить заміж у 17 років, щоб вирватися зі своєї сім'ї. Костянтин спершу показаний як дуже несміливий залицяльник, але це міняється, коли вони одружуються. У них народжуються діти, і тут Костянтин показує себе як жорстокий і неврівноважений чоловік. Він легко виходить з себе, розкидає все навколо, кричить і б'ється. Про це потім шкодує, але не сильно. У них народжуються троє дітей. Всі різні. Старша Сьюзен гарна, шкільна принцеса, татова улюблениця і не тільки в переносному сенсі. Біллі - розумник, мамин син, який геть не такий, яким хоче бачити його батько, і врешті, він виростає зовсім відмінним від його сподівань. І Зої. Дівчинка, яку не розуміли і мало звертали уваги. Така вона і виросла - дикунка, дивачка, не від цього світу. Проходить час і діти Стассос вже заводять свої сім'ї, з'являються діти. Стосунки батьків і дітей змінюються, еволюціонують.

Каннінгем піднімає багато проблем, які на перший погляд здаються поверхневими, але після прочитання залишають глибокий слід. Те, як емігранти намагаються злитися з американцями, відкидаючи своє коріння, своє минуле життя. Від Греції у сім'ї Стассос залишилося лише прізвище. Вони рідко бачаться з родичами Мері і ніколи не згадують те, що Костянтин залишив позаду. Мері щоразу нагадує чоловіку: Ми американці, Коне. Називають дітей американськими іменами. Лише з молодшою донькою Костянтину вдалося наполягти і назвати її як його бабусю. І старша донька, Сьюзен, всіма силами намагається втілювати американську мрію: виходить заміж за гарного хлопця зі своєї школи і веде найзвичайніше життя американської домогосподарки. Та от Біллі зовсім не такий, яким хоче бачити його батько: він гей, він проти батька, іде проти течії. Єдиному з сім'ї йому вдалося здобути освіту, але він іде всупереч батькам і відмовляється іти на вручення диплому. Він роздумував, чи не стати йому архітектором і продовжити справу батька, але він стає вчителем і вчить складних дітей. Він не одружується і не заводить дітей, його життя зовсім не таке, якого прагнули для нього його батьки. І нарешті Зої, наймолодша дитина. Вона вже точно є антисимволом американської мрії: не має жодних життєвих орієнтирів, заводить собі ліпшу подружку-трансвеститку, народжує від чорношкірого чоловіка, помирає від СНІДу. І саме син цієї жінки, яка являла собою суцільну помилку і провал устремлінь Кона і Мері, темношкірий син Зої на ім'я Джамаль виявився тим, хто зміг: отримав освіту, створив сім'ю, народив дітей, з любов'ю піклувався про свого дядька Вілла. Він гарно вписався в американську дійсність, він зміг.

Книга про батьків і дітей. Про добро і зло. І про те, що Вілл з усіма його особливостями виявився кращим батьком, ніж успішний і багатий Кон.

Хоч у романі і багато надто відвертих сцен, все ж, він мені сподобався. Почитаю ще щось цього автора.