kallisto_kyiv

9 ноября 2020 г. 10:58

Дуже давно хотіла сама прочитати цю книжку, хоч вона і дитяча. І нарешті вона в мене в руках, читаю!

Багато ілюстрацій автора, але і тексту теж багато - в книжці 278 сторінок і аж 81 розділ. Десь на середині я зрозуміла, що книжка буде цікава і моєму 4-річному синові. Бо за сюжетом роботка Роз, яка випадково, внаслідок кораблетрощі, потрапила на безлюдний, але заселений тваринами острів. Вона випадково ввімкнулася і спершу нічого не розуміла і просто безтямно сиділа. Але за якийсь час вона стала помічати тварин, які сновигали навколо неї, згодом почала розуміти їхню мову і стала робити спроби подружитися з ними. Вона призвела до загибелі гусячої сім'ї - брила впала на гніздо, батьки загинули, два яйця виявилися розбитими. Але одне яйце вціліло, і Роз всиновила цього гусачка і виховувала як власного сина. Вона пряма і добра, завжди готова прийти на допомогу, незлопам'ятна. Вона допомогла звірям перезимувати люту зиму, навчила їх будувати будинки і розпалювати вогонь, а ще навчила їх дружити.

І коли одного дня на острів по неї прилетіли інші роботи, звірі зробили все, щоб захистити Роз від них. Нападників вдалося відігнати, але і Роз сама постраждала. Тож у другій книжці, яку я вже теж купила, Роз вирушає в місто назустріч новим пригодам. Вона прагне повернутися на острів, щоб щасливо жити з її прийомним сином-гусачком і іншими тваринами.

Я читала з великим інтересом, сину теж було дуже цікаво стежити за пригодами Роз і її друзів. В книзі описані дружба, взаємодопомога, показані випадки агресії і як Роз їх розв'язала, є смерть, але і показано, що після цього життя триває, що це не кінець всього. Я думаю, це гарна книжка для дітей, а дорослий завжди може подивитися глибше і побачити в ній не лише пригоди роботки і звірят на острові.