Eugenia_Kokone

2 ноября 2012 г. 17:08

Мабуть нікого не здивую своєю заявою, але все ж розпочну саме з неї: Ірена Карпа - найепатажніша персона сучасної української культури.
У черговому графоманському випуску звабливої, страшненької і багатої пані Карпи діє особа, яка, на мою думку, страждає від загального непорозуміння з Космосом, Всесвітом і собою. Або пояснення цьому тривіальніше - підліткові психоматичні хвороби.
Якщо ж говорити про сюжет, то з впевненістю можна стверджувати про його відсутність. Бо ця книга про все і про ніщо.
Коли ж вже братись за окремі розділи, то можна виділити такий жанр, як "notes". Перш за все, це мандрівні нотатки, "травел-есе", які робить Каткана Клей ( діюча "гєрла"). Мета цих подорожей - воля, свобода. А чом би й ні?

Абсолютно вільним може бути або той, у кого дуже багато грошей, або той, хто їх зовсім не має.

Наступну частину можна назвати "САМОТНІСТЬ і смерть" . В ній йдеться про різні безглузді речі, що їх з впененістю виголошує Карпа-Клей. Тут і про те, що "душа вимагає самотності", і про смерть, яка стає об'єктом поетизації і вираження почуттів Катакани,

Я повільно тягну його в яму. Ми обоє почуваємося трагічно щасливими. За смертю приходить воскресіння, я порубаю його на шматки, а потім знову вдихну життя через рот. Він любить мій рот

або:

Мені хочеться зараз цілувати його, пити його сльози, зминати його тіло, дмухати в його волосся – замучити до смерті. Такого нам завжди хочеться, коли біля нас щось недоступне і прекрасне.

Кохання з присмаком садизму - це так типово для авторки.
І найбільш цікава, як на мене, частина під назвою "Кокореч та інші містичні їдла". Це про те, що:

Їдло - штука універсальніща за секс. Їдло можна купувати на стрьомніх вулицях десь в Індонезії чи в Камбоджі, а секс не варто. Віт гепатиту є щеплення, від сифілісу немає...

Наостанок, маю намір згадати про мову Карпи. Вживання русизмів, жаргонізмів, обсценної лексики є однією з характерних прикмет сьогоденної літератури. І, може, сама пані Ірена дає нам відповідь на причину цих жахливих збочень:

Дивно, чомусь ніколи не піклуюся про бездоганність ані своєї англійської, ні французької. А українську взагалі собі збочую, як хочу. Бо моя.

Ознайомившись з цією книгою, ви не дізнаєтесь нічого, що знадобиться вам у повсякденному житті, проте матимете, можливо, унікальний шанс подивитись на світ очима невдоволеної життям, зануреної в екзотичні країни і свої психічні підлітково-жіночі проблеми, Катакани Клей. Вже зацікавились?

Комментарий удалён.

В диагнозе чего или кого?