8 июля 2021 г. 18:17

Книжка мені сподобалась із першого погляду - спочатку обкладинка зачарувала. Як раз така весняно-літня й приємна. А потім порадував і сам сюжет.

Головна героїня Кіра вирішує змінити своє буденне життя. Вона продає будинок та купує дорогий квиток на лайнер і вирушає в навколосвітню подорож. І, здавалось, все буде чудово. Красивий відпочинок, немовірні краєвиди. Але ні - через деякі обставини Кіра опиняється на безлюдному острові посеред океану. І врятувати її може тільки сила волі та інтелект.

Це переосмислення Робінзона Крузо, а в головній ролі тут - жінка. І це дуже круто, адже жінки такі ж сильні й такі ж витривалі. Однак сюжет у книзі - це не копія вже відомої історії - тут все по іншому, багато пригод, багато суму, багато страждань, голоду, депресії, але також і щастя, радість від простих перемог, надія на краще.

Початок роману мені здався трохи нуднуватим, але він був потрібен, щоб ми розуміли, як так вийшло, що Кіра опинилась на острові сама. А от коли героїня опинилася вже в умовах виживання, читати стало набагато цікавіше.

Увесь час я намагалась поставити себе на місце Кіри. І відчувала жах, бо це справді страшно і щоб робила я - не знаю. У книзі показано все без прикрас, усі труднощі виживання. Я постійно співпереживала головній героїні й уболівала за неї.

У цій історії порушено дві важливі теми - самотність та свобода. Кіра опинилась на острові сама - немає навіть із ким порозмовляти, як тут не здичавіти? Але з іншого боку весь острів належить їй - свобода. Однак свобода виявилась обмеженою, бо острів для Кіри став в'язницею, із якої вона вибратися не могла, навіть якщо й хотіла. Читаючи книжку, є над чим поміркувати.

Читати було цікаво, особливо опис виживання героїні. Стиль легкий та приємний. Написано від першої особи, тому текст легко сприймається. І дуже гарне оформлення книжки.