19 сентября 2021 г. 22:28

​​"Черчилль і Орвелл. Битва за свободу". Томас Рікс.

Ця книга надихнула мене перечитати "1984" і "Колгосп тварин" Орвелла. Їх я читав, ще на початку війни в Україні, тоді вони пройшли дуже швидко через мене, але "1984" поза конкуренцією. Та книга Рікса запевнила мене, що зазначені книги я неправильно зрозумів. Тому планую їх перечитати.

Взагалі, якщо б всі нон фікшин книги починались, як ця, то попит на них був би шаленим. Твір з перших сторінок захопив, дуже легко прочиталась та взагалі неймовірно цікава.Нічого зайвого, все описано дотепно і розуміється без питань.

Я вже писав, що люблю книги на історичну тематику, в т.ч. і художню. Я із задоволенням прочитав книгу "Гітлер і Сталін", з тією ж насолодою прочитав "Черчилль і Орвелл".

Рікс описав нам життя двох людей, які були заочно знайомі. Черчилль був у захваті від творів Орвелла (1984, Колгосп тварин), а Орвелл, в свою чергу, від політики Черчилля. Ці дві постатті своїми діями змінили життя мільйонів людей, особливо роман 1984, який популярний досі, а висловлювання "Великий брат слідкує за тобою" використовується досі. Черчилль привніс в Британську політику більш жорсткі дії саме після початку Другої світової війни, коли Невін Чемберлен повернувся з Берліна з поразкою та подій біля Дюнкерка.

В книзі автор намагається описати нам, чому саме ці дві особи схожі між собою і що їх об'єднує.

Взагалі, я не можу передати вам повноту всіх емоцій щодо прочитаного, тому, щоб мене зрозуміти вам необхідно її прочитати.

10/10.