25 октября 2021 г. 12:25

2.5 Спойлер

Життя Андрія пішло не тим шляхом, про який він мріяв. Не виправдалися і надії дружини, яка йде від нього. І все перетворюється в сіру масу, де ніхто і ніщо не цікавить. Де він чинить нелогічні речі, відбуваються дивні діалоги та події.

Детектив, який і не детектив. Звісно, книга починається з загадкової смерті героя. А потім, наче повернення в минуле автор описує його життя, з моменту Х і до моменту Y. Нам показують містечко 90-х, з його атмосферою і, звичайно, важкими долями людей. Завод, тролейбуси, універсам, таксофони. Такі дивні для сучасників знайомства на вулиці, листування. І це мені дуже імпонувало.

Але, дьогтю було багатенько також.

Дивна поведінка героя, дивні діалоги людей, по типу "Ти що там? -Та нічо. А ти? - Та я тоже нічо". Часом здавалося, що в нього галюцинації, шизофренічні нападки. Розумію, що акцент стоїть на внутрішньому світі героя і почуттях, але тут відчувалася не тільки криза середнього віку, а якісь відхилення.

Детективна історія, вбивство і близнюк. Тут я не зрозуміла зовсім нічого.

Кохання і пристрасть, які переходили межі здорового глузду. Кожна дівчина чи жінка йому подобалася, але він її не кохав, але він про неї думав, але все-таки вона йому була не потрібна. Що це було? Навіть не знаю як назвати цей феномен.

Загалом вона читалася легко, і якщо не вдумуватися в логічність, то досить таки цікава. Якщо ще відгадати детективну таємницю - то взагалі бонус-плюс.