11 января 2022 г. 09:03

Що ми знаємо про людей, що живуть за стіною? Святкуємо разом, вітаємося в коридорі, чи навіть не знаємо хто там живе? А що ми думаємо про бабусь під під'їздом, підлітків, що гомонять на сходових клітинах? Про тих, у кого щовечора гримить посуд і чуються крики та плач? Хто та чудова пара, що так красиво та інтелігентно поводиться на людях? Насправді ми бачимо тільки те що нам показують, але зовсім не знаємо, що відбувається у їх квартирах як тільки зачиняються двері.

Збірка оповідань, назви яких слугують номери квартир, являються історіями написаними різними авторками з об'єднаною темою сусідства. Кожна з них являється певним етапом життя сім'ї, де трапляється переломний момент їхнього життя. Це і нещасливе кохання, і непорозуміння між дітьми та батьками, помилки минулого, що тепер проявилися.

Насправді кожній сім'ї щиро хочеться співчувати. Здається, їхні історії такі буденні та звичні, що й немає чого розуміти, але водночас вони лякають реалістичністю. Прочитавши збірку ви отримаєте післясмак розуміння, що таке траплялося уже зі знайомими, друзями, вами чи й вашими сусідами. А можливо, такі історії ви вже бачили у різних ток-шоу на ТВ.

Дуже сподобалося те, що не зважаючи на збірну авторських робіт усі вони написані в однаковому стилі та зливаються в цілісну книгу. Легко можна подумати, що написані однією людиною. Книга по собі залишила найкращі враження, з нотою ностальгії. Рекомендую читачам усіх жанрів.