30 января 2022 г. 14:46

5 Янголи і демони

«Іноді, щоб відкрити істину, доводиться звертати гори»
Автор: Ден Браун
Кіл-сть сторінок: 616
Жанр: інтелектуальний детектив/ трилер.
Оцінка: 10/10️
Ну що ж, позаду мій перший в житті дорослий літературний детектив, і, до того ж, цілком вдалий!
Даний роман оповідає про гарвардського викладача, що присвятив життя історії і загадковій символіці, яка існувала багато століть тому. Але ось стається неймовірне. На території наукового центру ЦЕРН знаходять тіло вбитого видатного вченого Леонардо Ветри і на його грудять випалено знак старинної організації, що вважали давно неіснуючою.
Інтригуючий задум, правда? А тепер давайте подивимось на реалізацію:
Роберт Ленгдон.
Розумний, спокійний, зібраний і неймовірно харизматичний персонаж. Особливо закохуєшся в нього тоді, коли у, на перший погляд таки справді безвиходніх ситуаціях, чоловік, з глибин своїх знань мистецтва і символів, знаходить  нову заціпку.
І так, повільно, але впевнено, крок за кроком рухається до розгадки.
А також у моменти турботи про Вітторію. Це таааак мило.
Вітторія Ветра.
Вродлива, винахідлива, вольова і надзвичайно смілива жінка-вчений, готова піти в пекло заради допомоги іншим і помсти за смерть батька.
Якщо вона щось задумала, зупинити її вже неможливо. Ні в кого не питаючи дозволу, Вітторія робить те, що вважає за потрібне, а оточуючим її людям зазвичай доводиться просто з цим миритися))
Найдетальніші описи  робіт видатних архітекторів, художників, скульпторів, від яких просто таки перехоплює подих. Зразу після їх прочитання ти починаєш шукати зображення вищезазначених творінь мистецтва в Інтернеті. Цікавишся біографією митців, про яких неоднаразово чув, але по-справжньому проникся  їхньою працею тільки після знайомства з даним романом.
Ватикан. Країна, описана Бруном з такою старанністю і майстерністю, що закохатися у неї дійсно неможливо. Кожна вуличка, кожна церква, кожна капличка показана з неймовірною турботою до найменших подробиць. Складається враження, що ще хвилька, і перед тобою предстане сам Собор Святого Петра у всій своїй величній красі. А повітря наповниться запахом ароматного ладана.
Що ж, підведу підсумки. Після прочитання «Янголів и Демонів» я зрозуміла, чому так багато людей захоплюються творчістю Брауна. У нього гарні описи, цікавий сюжет (особливо починаючи десь з 90 глави), яскраві персонажі, і навіть якщо книга захопить Вас не зразу, то повірте, далі відірватися Ви не зможете. Тільки застерігаю, деякі моменти у романі не для слабонервних. А то будете як я, пів ночі не спати)
P.S. Екранізацію я не додивилась, на жаль, вона мене ні краплі не вразила(