ludas1989

Книжковий співчарник

15 июня 2023 г. 20:52

2.5

Дуже важко щось взагалі писати про такі романи. Це young adults, але досить серйозний. Я не знаю наскільки там правдива інформація історичного характеру, бо зустрічаються, як реальні так і придумані автором персонажі. Ті краплі, які ми отримували на уроках Історії навіть 10% не відкривали, а в інтернеті теж багато теорій з приводу деяких подій французької революції. Є достовірні документальні факти, та багато домислів.

"В каком-то смысле Революция продолжается до сих пор. Все эти персонажи заглядывают в нашу жизнь, как призраки, которые не могут обрести покой. Они хотели лучшего будущего для всех — свободы, равенства, братства… Хорошая была мечта. Жаль, что не воплотилась. Ни тогда, ни теперь."

Я тяжко перенесла цю книгу. Не впевнена, як пояснити, що відчуваю після прочитання. Наче втратила два місяці даремно.

В принципі, 80% про життя підлітка після втрати близької людини, як змиритися та жити далі. З цією втратою не можуть впоратись батьки, що вже казати про дитину. Анді відчуває себе краще тільки з допомогою музики. Батько привозить її у Париж, де для неї відкривається можливість дослідити документи про одного композитора 18 століття. А також дізнатися більше про Революцію. Анді знайшла щоденник дівчини на ім'я Алекс, яка була свідком всіх цих подій.

А інші (останні) 20% відсотків це якісь психоделічна подорож у часі. Абсолютно непотрібна та не цікава, хоча в інформаційна для головної героїні.

"— Жизнь — это всегда революция, разве нет? — добавил он. — Она внутри каждого из нас."

Хочеться стерти з пам'яті цю історію, як кошмар. Але якщо ви любите історичний young adult, то спробуйте, це може бути щось зовсім інше для вас.

Прочитана в рамках гри "Killwish"