4 января 2024 г. 20:45

4.5 Що ви знаєте про любов та самопожертву?

"Дженні Герхардт" Теодора Драйзера - книжка, яка глибоко зворушила мене і залишила незабутні враження. Я вирішила дати автору другий шанс і не пошкодувала. Ця книжка є справжнім психологічним шедевром.

Це розповідь про невинну, жертовну і вродливу дівчину з надзвичайно бідної сім'ї, змушену зіткнутися зі злиднями і безвихіддю. Але з появою Лестера, спадкоємця промислової імперії, здається, що все в її житті зміниться. Він покладе край стражданням і зробить Дженні щасливою. Однак сім'я Кейна не готова прийняти союз із дівчиною не з їхнього кола.

Мені сподобалося, як Драйзер описує головну героїню. Відчувається теплота і любов автора, адже прототипом стала його рідна сестра. Дженні долає усі труднощі з гідністю і піднятою головою. Однак найприкрішим аспектом цієї історії для мене стала відсутність людини, здатної по-справжньому зрозуміти та підтримати її.

Лестер, домігшись взаємності, не надто замислюється над тим, чим живе його кохана, чого вона хоче від життя та наскільки вона прив'язана до нього. Він сприймає кохання Дженні як належне. Лестер вважає своє сумління чистим, адже він забезпечує її матеріально та допомагає вийти зі злиднів.

Його любов виявилася занадто слабкою та егоїстичною, щоб поставити кохану вище свого марнославства. А Дженні зі свого боку є занадто саможертовною, щоб просити про щось більше. Мені було дуже шкода головної героїні. Її невичерпна любов і ніжність так і залишилися недооціненими.

Книжка написана прекрасною мовою, персонажі яскраво розкриті, і вона залишає багато простору для роздумів. Дуже рекомендую прочитати цей твір.