7 апреля 2024 г. 16:55

2.5 The girls that get it get it (not me)

Я дуже зраділа, що книжка "Не відпускай мене" Кадзуо Ішігуро вийшла українською. Це видання вразило мене своєю естетикою та якістю оформлення. Чудові ілюстрації додали динамічний акцент тексту. Але, на жаль, на цьому позитивні моменти закінчуються.

У мене були великі очікування щодо цієї книжки. Ідея, яка лежить в основі цього твору, здавалася багатонадійною, і я все чекала, що книжка мене потрясе, але цього так і не сталося. Я більш-менш вгадала сюжет і дочитувала без особливого задоволення.

Персонажі не викликали в мене співчуття, і я відчувала майже таку ж байдужість до того, що з ними станеться, як і вони самі. Оповідачка була нудною, а безпричинні стрибки вперед і назад в сюжетній лінії лише дратували.

Багато питань залишилися відкритими. Наприклад,

спойлер
як саме працювала програма клонування? Чому донори не намагалися втекти? Хто отримував їхні органи (чи вони були для якихось досліджень)? Відповідей на ці запитання я так і не отримала.

У підсумку, книжка мала чудовий потенціонал та цікаву концепцію, але виконання залишило бажати кращого. Сюжет доволі прісний, і мені здається, що автор міг би реалізувати свій задум краще.