24 декабря 2016 г. 01:26

5 Старенький інспектор і його речистий пес-помічник

Це одна з найдобріших книжок, що трапилися мені цього року. Доброзичливий малий світок. Добрі (й добре виписані персонажі). Добрий гумор.
З одного боку, це детектив... При чому не дитячий детектив, як ми звикли сприймати "дитячі детективи" за традицією Енід Блейтон - коли юні сищики розслідують якийсь злочин (цим шляхом іде і Е.Кестнер, і А. Ліндгрен), а просто детектив. Але він настільки доброзичливо, просто і легко написаний, що буде доступний навіть 8 річним читачам.
В ролі "холмса" - старенький інспектор поліції, що вже на пенсії, а "ватсоном" при ньому виступає пес, але не простий, а балакучий. Тобто речистий. Але в усьому іншому твір побудований за класичними канонами детективного жанру - розслідування дуже справжнє та послідовне.
З іншого, це історія про дружбу - старого і малого. Песик ще дуже молодий:) І ось ця історія дружби - головна родзинка повісті. Вона розчулює до глибини душі - взаємною турботою і повагою.
А ще в творі багато дрібних деталей... саме вони творять атмосферу. В їхньому Містечку хочеться пожити, чи принаймні побувати.