Bookoedka

8 июля 2017 г. 16:28

4 Техаський гумор і відвертість королеви TED Брене Браун

Не трилер, але про страшні речі)) Читати її так само лякливо, як зазирнути у дитинстві під ліжко, де живуть монстри, або написати першою, або завалити екзамен, або розбити улюблений мамин горщик з квітами. Тому що вона про вразливість, відважитися на яку все одно що здійснити стрибок у невідоме, щиро вірячи, що довжини мотузки вистачить. Разом з тим, в обох випадках враження стануть сильнішими за страх.

Книга Брене Браун «Стань сильнішим» на мій подив виявилася не ще однією жуйкою з поп-психології. Можливо через те, що написана вченою. Пані Браун пише цікаво, подекуди сміливо, прямолінійно і абсолютно без жалощів щодо читача. Вона не про «позитивне» мислення, не про «роздути слона і поплакати поруч з ним», а про слабкості і відвагу, що є у кожному з нас.

Нестійкість є закономірним виявом флуктуаційних процесів у ході еволюції. Стверджую як людина, що займається питаннями стійкого розвитку)) Відповідно, не існує абсолютно стійких систем. Однак бути вразливим і падати не страшно – куди гірше не піднятися.

Цієї весни я раптово незвично втомилася. Від усього довкола і самої себе у першу чергу. Тобто мені почало здаватися, що я живу у режимі «пейджер» - реагуючи на вхідні сигнали. У травні я зрозуміла, що мені не здається. А потім трапилася ця книга і стало легше.

Тут немає рецепту щастя, 10 кроків на зустріч успіху, усіляких мантр і усього такого – ти просто відкриваєш книгу і тебе розуміють.

Здавалося б прості речі, однак інколи так важливо нагадати собі, що:

- Не треба домислювати за інших і постійно шукати підтексти;
- Не варто приміряти на себе вінки з чужої голови, ані лаврові, ані тернові;
- Не треба чекати появи надії, краще вчитися вірити;
- Коли зовсім край, ти знаєш: ти впораєшся.

Я б назвала цю книгу підручником з віри у себе і еліксиром від ран. Найсміливіша річ на світі – визнати помилки, не переставши любити себе. Тут з пані Браун не погодитися складно.

картинка Bookoedka

Техаський гумор і відвертість королеви TED Брене Браун