21 августа 2018 г. 19:06

Неприкрита, безпристрасна і відверта правда про існування на межі виживання в умовах новітньої війни. Розказана вустами очевидця, який свідомо залишився жити в оточеному і обстрілюваному Сараєво у 1992 році.

Він відчув на собі, якою катастрофою для сучасної міської людини обертається відсутність водопостачання, електрики, обмеженість в харчах та інших ресурсах. А ще - вкорінений страх перед обстрілами снайперів, мінами, снарядами і несподіваною смертю, що чатує за кожним рогом… Довгими місяцями, які затягуються на цілі роки.

Хоч зовсім коротка, та дуже важка, дуже потрібна і дуже важлива книга. Вона концентрована і гірка, як лікувальна настоянка. Особливо боляче вловлювати перегукування із подіями, які відбуваються у наш час, в нашій реальності і на нашій землі.

Разом з тим, книга «Сараєво для початківців» Озрена Кебо – це квінтесенція любові до життя і до батьківщини. Навіть якщо ця батьківщина стає руїною – некрасивою, небезпечною, холодною. Навіть якщо з її лиця стираються міста, а культурні пам’ятки нещадно спалюються. Це книга мудрості, культури і терпіння. Чи не кожне речення в ній можна зберігати як дорогоцінну цитату.

Комментариев пока нет — ваш может стать первым

Поделитесь мнением с другими читателями!