3 апреля 2020 г. 15:53

5 "...коли ти критикуєш Х у жінках, але не критикуєш Х у чоловіках, тоді в тебе проблема не з Х, а з жінками". ⠀

Маленька, але така необхідна книга з таким правильним наповненням, написана Чимамандою Нгозі Адічі, відомою нігерійською письменницею, романістка, лекторкою, але перш за все - феміністкою.

Якщо ви ще досі боїтеся фемінізму або сприймаєте це слово як лайку, на підсвідомому чи свідомому рівні не можете визнати себе феміністкою, бо страхаєтеся осуду і висміювання, хоча розділяєте фемінізм, якщо починаєте помічати перекошення терезів нашого суспільства не на користь жінок або "відєлі нєкотороє дєрьмо" чи стикалися з ним напряму лише тому що ви жінка - ця книга для вас.

15 логічних (хай ще хтось скаже мені про "жіночу" логіку) і абсолютно обгрунтованих позицій цього маніфесту ставлять все на свої місця. Як потрібно виховувати дитину, не сприймаючи виховання як цілком жіночу справу. Якою має бути дійсно рівноправна сім'я, де ніхто не відчуває себе обділеним або надміру обтяженим обов'язками, де є місце для розуміння, поваги, самореалізації і іншим важливих речей. Яким був би світ, якби стать не диктувала нам необхідність дотримуватися гендерних ролей і не ставала причиною упередженого ставлення через низку стереотипів.

Якщо ви фиркаєте і фекаєте, коли чуєте, коли хтось говорить про фемінізм і розділяє його, думаєте, що ці люди хворі або йдуть за "модою", а жінки вже давно добилися всього і бісяться з жиру, в нас давно рівноправ'я і все чікі-пікі бум-бум, все одно почитайте - світосприйняття може змінитися. А якщо воно похитнулося вже до цього і ви давно подивляєтеся в сторону фемінізму, то книга допоможе остаточно перейти на його сторону.

І наостанок. Якщо жінка вибирає ведення домашнього господарства і турботу про затишок у домі або вибирає кар'єру, якщо хоче народити 15 дітей або не народжувати взагалі, якщо хоче бути з партнером або партнерами, або взагалі сама... Вона у будь-якому випадку зробила правильний вибір, якщо сама дійшла до цього і сама так захотіла.