23 апреля 2020 г. 11:38

3.5 Повернення не планується.

Повернення не планується.

Якщо вам кортить дізнатися, що буде із Донбасом, вам достатньо лише подивитися трішки західніше, там, де майже 30 років тому вирувала справжня війна. Із артилерією, авіацією, залученням миротворців ООН, із етнічними чистками, масовим знищенням, воєнними злочинами та їх логічним наслідком - трибуналом та вироками.

Автор поїхав у Боснію не у 90-х, не у 00-х, а у 10-х. Здавалося, за 20+ років можна було повернути регіон до цивілізованого життя. Так, але ні. Босняки, застряглі у лімбо цілою країною, не воліють европеїзуватися. Їхня влада, що фанатіє від кремліто, декларує, але не воліє крокувати у світ. Місцеві спеціалісти не воліють копати, надіслані спеціалісти не воліють мовчати з "важких" питань, а Офіс не воліє на них концентруватися. Замкнені кола, півкола й спіралі. Схоже, що всіх задовільняє те лімбо, у якому вони толочаться.

Про цю банальність зла писала Арендт, Дракулич та всі ті, кого ми ще не читали. Зло - це не звір з небес, це ваш сусід, сторож із магазину, що нижче вулицею, чи охоронець з автомийки, який у" зоряний" час вирішив, що можна.
І якби ви не кричали, що задушливе повторення проявів абсолютного зла - геноцид, страти, винищення - веде до знецінення, і треба шукати нові методи, то все марно.

Що буде із Донбасом? Перечитайте ще раз перше речення.