kallisto_kyiv

1 июля 2020 г. 16:42

Це та книга, через яку з видавництва Наш Формат пішов топ-менеджмент, та і тема актуальна, тому прочитати її було цікаво. Вона має дуже маленький обсяг. Я слухала її в аудіоформаті в додатку абук.

Перше, що можу сказати: тема коронавірусу зараз дуже актуальна, новини з'являються швидко і швидко застарівають. Так стало і з цією книжкою. Про хлорохін вже неактуально, від нього вже відмовилися. Також є суперечливі дані про прийом великої дози вітаміну С і аспірину. Я бачила, що вже є книжка-продовження з більш свіжою інформацією, але тоді цю що, треба скасувати і назвати неактуальною?

Взагалі не дуже зрозуміло, на кого орієнтована книжка: на широке коло читачів? Тоді навіщо писати комерційні назви препаратів і тим самим давати людям ключ до самолікування? На медиків? Так вони мають протоколи лікування з лікарень, з міністерства чи від ВОЗ, тож такі брошурки їм ні до чого.

Ще кілька слів скажу про переклад. Керівник видавництва скаржився, що стара команда ніяк не могла виконати переклад 150-сторінкової брошури, і, очевидно, врешті або прогнав це сам через гугл-перекладач або дав якомусь нездарі. Бо трапляються перли як "кінчик рота", "розрідження стільця", "у якості", "лікуючий лікар", "відлежавшись, рукавички можна використовувати..."

Є і цікава і корисна інформація, але в світлі того, що зараз про коронавірус не знає і не чує лише ледачий, цю інформацію, та ще й більш актуальну, можна отримати і з інших джерел. Тому конкретно цю книжку я б не радила.