Romashka28

21 июля 2012 г. 00:42

"Аліса в країні чудес по-сучасному"

Чуже життя - суцільна темрява. Іноді хочеться зайти в неї, як в темну кімнату, і включити світло. Саме ось таке яскраве, осліплююче світло проливає на нас автор книжки. Книга "Щоденник Аліси" розказує гірку розповідь, історію про скалічене життя, правду про наркотики.

Найбільше в цій книзі мені подобається передмова. Не тому, що книга погана, а тому, що передмова дуже хороша. Ця дівчинка могла вчитися з вами в одній школі, бути вашою сусідкою... Я б ще додала - цією дівчинкою цілком могли бути ви. Ця історія настільки злободенна, що я навіть не піддаю сумніву реальність її сюжету. І дівчинка ця, Аліса, дуже справжня. Зараз у школах вчаться саме такі дівчата - повально страждають анорексією, вираховують кожен грам, схиблені на гулянках, хлопцях і сексі, а насправді - хороші дівчатка, підлітки, яким вчасно не подали руку допомоги. Бо саме в перехідний вік людина формує свій хребет і якщо його не підперти ззаду - він зламається. Скільки підлітків не можуть його пережити тільки тому, що у батьків, у близьких не знайшлося зайвої хвилиночки і спвчуття, щоб вислухати?! Просто вислухати, доброзичливо, без цього вічного "не говори дурниць", "будь сильною", "я зайнята" і "а ось я в твоєму віці..." - адже це так мало для вас і так багато для них.

Читаючи книгу, з першого погляду може здатись, що у всіх бідах цієї дівчинки винні батьки і всі оточуючі її люди. Недогледіли, не так виховали, не приділили належної уваги, не зрозуміли. Можливо так. Але мені здається, що, ловлячи кайф, черговий раз йдучи з додому, Аліса втікала від себе самої і від своїх проблем, бо була підлітком. А батьки в потрібну хвилину не підставили плече. За маскою "нормального" життя не змогли або не захотіли розгледіти знищення власної дочки.

Якщо говорити відверто, художня цінність цієї книги практично нульова. Мені дуже хочеться повісити на неї ярлик «Документалістика». Головне в «Щоденнику Аліси» не літературне викладення сюжету, аж ніяк - мова досить скупа, а події, вчинки, люди. Для мене ця книга - дуже цінне придбання. Я прочитала її за кілька годин і Вам раджу.

"Щоденник Аліси" - безжалісна книга для батьків. Ще один жалібний стогін волаючого в пустелі. Почуйте його. Будь ласка!

ох яка рецензія! мене дуже дивували читачі, які брали під сумнів реальне існування дівчинки і не бачили за деревами лісу.

не сумнівалась, що така дівчинка існувала та й не одна така існує і зараз) Виникає питання чи дійсно сама вона писала, але зараз не про те. Головне, то піднята в книзі тема) Про це треба говорити і неважливо яким способом)

Междусобойчик устроили на укропском,а как же я(обидно) или читать с переводчиком...?!