9 марта 2021 г. 22:16

5 Кому було легко?

Я народилася вже у вільній та незалежній Україні й знала про комунізм, хіба що з книг, фільмів та шкільних уроків історії.Але все це давало інформацію лише про побут теперішніх Росії та України, але ж комунізм був не лише тут. Він був майже всюди, тож не дивно, що мене зацікавила книга, що показує побут в часи комунізму за межами території Радянського Союзу.

А нічого нового я не дізналася! Той самий дефіцит засобів гігієни та продуктів харчування, постійний нагляд з боку партії, пропаганда та загальна бідність... Усе це робило комунізм однаково важким на будь-якій території. А кому ж було найтяжче? Жінкам!

Мало того, що ти на роботі гаруєш, як чоловік (і шахтарем, і сталеваром, і вантажником, бо ж усі рівні!), так і вдома усе залежить лише від жінки (а тут, чомусь, про рівність усі забували)! Їсти приготуй так, щоб і діти, і чоловік були ситі, і не важливо, що м'яса майже не буває на прилавку, а молока й поготів; одежу приведи до ладу без пральної машинки та нормальних порошків, заший, а іноді й поший власноруч "на око" роблячи викрійки; в домі прибери без пилососа, а іноді й без нормальної швабри, маючи в руках лише "тряпку", яка колись була светром чи спідницею; ще й виховання дітей повністю лягає на материні плечі.

А коли після всього цього клопоту жінка хоче привести себе до ладу, просто щоб собі в дзеркалі подобатись, їй доводиться шукати дієві народні засоби, бо ж косметики в цілому майже не було, в тому числі й доглядової. І якщо зараз всі повертаються до натурального, маючи вибір, то тоді цього вибору просо не було. А ставши гарною, що отримуєш?

Красиво вбрана жінка викликала підозру, іноді навіть ставала об'єктом розслідування

Думаю розповідати, що подібні "розслідування" велися радянською владою з будь-якого приводу, марна справа, бо ж це і так зрозуміло.