30 марта 2021 г. 20:35

Жінка повинна готувати.
Жінка повинна носити сукні та підбори.
Жінка повинна вийти заміж.
Жінка повинна народити.
Жінка повинна…не слухати таку маячню, хто б її не говорив.

Бо жінка – нікому нічого не винна й не повинна. Як і будь-хто. Кожен має право робити те, що хоче.

Направду, поділ на Він і Вона відбувається постійно. Ми можемо цього не помічати. Точніше не хотіти робити цього. Я не можу себе назвати ярою феміністкою, але закривати очі на очевидне складно. Тобі нагадують, що ти маєш готувати, прати, прибирати, бо ніякому чоловікові не будеш потрібна. На роботу тебе бояться брати: а раптом скоро підеш в декрет? Або твоя мала дитина захворіє? Для чого тобі цікавитись технікою чи автомобілями, ти ж можеш стати гуру мейк-апу, «клєпать» нігті на право, на ліво.

*Закочую очі в десятий раз. Видихаю. І знову повторюю: не важливо жінка чи чоловік, ти можеш робити те, що подобається. І за це не можна засуджувати. Гендер не вказує на твоє місце. Крапка.

А тепер про книжку Скарлетт Кертіс. Це збірка есеїв різних жінок, переважно відомих, які розповідають власні історії із життя та місце фемінізму в ньому. Кожна жінка сприймає це поняття по-іншому. Однак для кожної фемінізм став не словом, а дією. І це надихає.

Книга, яку можна розбирати на цитати. Ось декілька, які сподобались:

️«Бути феміністкою не означає дбати про моральну чистоту або про те, щоб їм подобатися. Бути феміністкою – це закасати рукави й узятися до роботи. Бути собою, боротися за те, що тобі важливе, за свої мрії та погляди, і робити це саме так, як вважаєш за потрібне».

️«Фемінізм – це дієслово, а не іменник».

️«Дівчатка, які мають мрії, виростають жінками, які мають бачення».

Всі хочуть жити у світі, де не буде насилля, стереотипів й гендерної нерівності. А що ми робимо для того, щоб це змінити? Варто почати із себе. Це найменше, що може зробити кожен з нас.