15 декабря 2021 г. 19:30

Джоді та Тодд - ідеал стосунків. 20-ти річний союз (хоча і без офіційного одруження) створив з них ідеальних партнерів. Жінка хороша господиня, чуйна, цінує особисті границі чоловіка, хоча і знає про його постійні інтрижки на стороні. Він - забезпечує партнерку фінансово, в той час, як вона розвиває кар'єру психотерапевта. І все, здається, у них чудово, поки чоловік не заводить стосунки з жінкою вдвічі молодшою за себе, у якої плани щодо нього дуже серйозні.

Ода штампу у паспорті-найчастіше у відгуках так говорять про книгу. І я також повторюся. Бо ця тема дійсно показує чого варті "міцні" і стабільні стосунки, де свій давно відпрацьований побут, де спогади, мрії й куди це "летить" варто лише знайти ламку деталь. Бо основа її, як не крути-штамп у паспорті про сімейний стан. Гг боялася шлюбу і йшла наперекір йому, завдячуючи дитячим травмам. І скільки разів партнер прагнув цієї церемонії, вона вперто переконувала про довіру, яка не потребує доказів. Тепер в 40 з гаком вона опиняється на вулиці, без фінансів, стабільної роботи й з розбитим серцем.

Книга-буденний реалізм, вона не відкриває нового, не несе моментів фантастики, саме це і робить її трилером. Розуміння того, що звичні речі можуть приймати дивні форми. Це важка драма, що показує-будь хоч ідеалом у всіх сферах, і це гарантує рівно 0% щастя. Це показує, що врівноважену у всіх сферах жінку легко можна замінити істеричною, неосвідченою розтяпою, лише враховуючи певні моменти. Книга показує ті явища, через які чоловіки покидають сім'ю, а також ті, чому вони можуть залишатися в сім'ї попри стосунки на стороні та навіть позашлюбних дітей. Побут, традиції налаштовані за роки спільного життя проти новизни, азарту і спонтанності.

Історія не феміністична. В жодному разі тут не ображалися почуття чоловіка, і автор не виставляла його в моделі "козла". І мова, що йде від двох героїв дає чудово зрозуміти все, що відбувається всередині двох. Щиро рекомендую її людям, що задумуються над створенням стосунків. Так, ми можемо сказати, що з нами поганого не станеться, це все про інших. Але є багато "але".