3 января 2022 г. 22:18

5 Надихає і спонукає замислитись

Книга з найбільшою кількістю стікерів - закладинок за останній час. Неймовірна, потужна, сильна, місцями важка. Підручник, який розповідає що таке насправді фемінізм, але не шляхом сухих визначень і статей а через реальні історії жінок, що напряму причетні до цього явища. І зачепили мене майже всі історії, хоча я ніколи до цього не вважала себе феміністкою. Більш того - мейнстрімність даної теми мене шалено дратувала. Але - там таки є смисл. Майже кожна дівчина зустрічалася з цим у своєму житті - "Ми не візьмемо вас на роботу, бо вам скоро в декрет іти", "Ох, яка киця пішла, хочеш мене?", "Баба за рульом хуже обізяни", "Женщіна - твій празнік 8 марта", "Ви нам не підходите, бо у вас не модельна зовнішність" і все в тому ж дусі. Жінки хочуть не боятися, жінки хочуть мати вибір, жінки хочуть просто нормально жити. Ви вважаєте, що і так все ок? Тоді чому не має жодного священика -жінки? Ба більше - під час місячних жінкам навіть в храм не можна заходити, адже вони "не чисті". Коли ви їдете за кермом, абсолютно по всіх правилах то вас точно ніколи не ображають і не бібікають в слід? "Мій фемінізм починається з любові. Я впевнена, що якби дівчат вчили пишатися, що вони дівчата, а хлопців вчили розуміти, що бути дівчиною - це теж класно, світ був би зовсім інший" Феміністки - це не агресивні баби, що ненавидять чоловіків (хоча звичайно ж трапляються і такі). Це кожна звичайна людина (і чоловіки - феміністи теж є), яка просто прагне до життя без дискримінації. "Вона має голос. Якщо ти його не чуєш, то, напевне, заголосно говориш."