18 января 2022 г. 17:33

4.5 Як кава підкорювала Європу

В цьому році я поставила за мету читати щомісяця принаймні один нон-фікшн, бо його на моїх полицях зібралось уже чимало, а читається він чомусь значно рідше, ніж худліт. Для січневого читання я обрала саме "Таємниці львівської кави", бо в святковий час не хотілось брати щось важке і аж надто серйозне, а кава... Що ж може принести більше тепла та затишку в холодні зимові дні, ніж вона?
Хоча книга доволі невеличка, вона виявилась більш, ніж інформативною. На її початку читачеві пропонують аж дві легенди про походження кави, потім розповідають, як кава завоювала спершу східний світ, а тоді і серця європейців. Крім того, Винничук розповів про епічні, кумедні чи просто цікаві моменти зі світової історії, так чи інакше пов'язані з кавою, та про появу перших кав'ярень у різних країнах.
Було правда невеличке розчарування, коли я зрозуміла, що вже давно перевалила за середину книги, а до Львова автор все ще не дістався. Проблеми з неймінгом очевидні, та чомусь ніхто цього не помітив. Або ж просто побоялись сперечатись із іменитим автором. В принципі, це єдина моя претензія до книги.
Бонус для кавоманів - величезна кількість рецептів кавових напоїв у кінці. Правда будьте обережні, якщо захочете їх спробувати, стежте, щоб нічого не злиплось, бо майже всі вони містять просто кінські дози цукру.
Видання 2018 року від Піраміди симпатичне. Гарний папір, багато ілюстрацій, навіть дизайн обкладинки приємний (тут Піраміда частенько косячить). Шкода лише, що оправа м'яка. Тому рекомендую для цікавого читання на вихідний, звичайно ж під чашечку ароматної кави.