vitac

3 июля 2013 г. 15:31

От цікаво, ви б здивувалися, як би на старій дзвіниці в лелечому гнізді ви б побачили зовсім не лелеку, а маленького хлопчика, так десь рочків 5-6 у біленькій льолі, хлопчик як хлопчик з кучериками, голубими оченятами і…величезними білими крилами.
Фабіан, син дзвонаря, здивувався, та ще й не аби як, особливо коли з рота цієї чудернацької дитинки вилетіли зовсім не дитячі слова:

…Ану,стули пельку, бо зараз тут протяг буде!

Ого, оце так ангел!
А як ще він міг відповісти?
Насправді цьому "хлопчику" десь років 1000.
І сидить він тут уже добу, бо мало того, що впав крізь діру в небі, що зробилася від чиїхось лиховісних думок, так ще й загубив свої стернові пір`я , а без них ну ніяк не злітається.
Одні неприємності…
І тепер Фабіан та його друзі мусять дізнатися, кому належать настільки лиховісні думки, що навіть ангели падають з неба та допомогти ангелу, ім`я якого Фелікс, скласти нарешті екзамен на дорослість,отримати іншу подобу та стати захисником цього невеликого містечка.
Насправді, це одна з найкращих дитячих книг, що були прочитані мною українською мовою за останні два роки. Тут є все, щоб сподобатися як дорослому так и школяру: інтрига, детектив, скарби, слова, які хочеться запам`ятати і осмислити, наприклад такі:

- Розплющ очі! – звелів він.
- Навіть якщо тебе ведуть, ти повинен бачити, кудою йдеш. Тобі завжди треба мати розплющені очі, щоб бачити всіх зустрічних. І це стосується не лише нічного парку.

Я думаю, коли дитина-читач порине в пригоди разом з ГГ, і коли буде прочитана остання сторінка, дитина відчує , що хоч трохи, але вона подорослішала.
Ця книга була видана за підтримки посольства Норвегії в Україні у 2007 році. І здається повинно бути продовження. Але його нема. І чи буде - невідомо. Хоча перша історія досить закінчена, але ж останні рядки говорять зовсім про інше:

Гусяче перо. Він його підняв, провів ним по обличчю й усміхнувся. Він зрозумів, що саме хотів сказати Фелікс тим подарунком. Мовляв ВСЕ тільки починається.

Книга прочитана завдяки участі у флешмобі «Спаси книгу-напиши рецензию!» Тур №13

Спасение книги прошло успешно - добавила к себе в "хочу"=) спасибо за рецензию!

да, отличная книга, но, если например, захочется прочесть, то покупать нужно только в издательстве, если у них еще есть:(
я купила эту книгу на Мистецьком Арсенале вот недавно.

нельзя найти? жаль, очень жаль. в принципе, можно и через издательство попобовать...

а арсенале закончилось уже, нет?

да, закончился:(
вот нашла эту книгу здесь
но тут она в два раза дороже, чем я брала через издательство

Який оригінальний сюжет)

да, так и есть:)