9 августа 2013 г. 14:04

Я звільнилась від хвиль часу і його тріпотінь, звелась до найпростішого виразу, щоб з`явитися перед своїми нащадками маленьким безтурботним метеликом

Досить посередній історичний роман. Я б сказав занадто історичний.Занадто хронікальний. Сухуватий. Але не нудний. І написаний непоганою мовою. Розповідається про життя однієї з найбагатших родин- Ротшильдів очима померлої Бетсі Ротшильд, яка дивним чином реінкарнувалася у її ж власний портрет, який став свідком усіх родинних перипетій, а також історичних подій в період з 1840 по 1980 роки. Тут і безкінечні сварки, бали, шушукання, революції, республіки, нацистська окупація, і тд.

Трохи вражало, як Ротшильди з їхніми грошима проникли практично в усі сфери суспільного життя всієї Європи, і були цікаві такі біографічні нарізки про відомих людей того часу: Мопассана, Гюго, братців Гонкурів, Енгра і Констебла, Дізраелі і Тьєра. Також дуже пізнавальними є сентенціх портрета про відвідувачів музеїв. Загалом, якщо ви полюбляєте такі собі байопіки, то цей підійде.

Тепер я знаю,що залишиться від нас : промениста тінь нашої міфічної долі, реальність легенди, будинки, що вже віджили, колекції, що ще живуть, і безкінечна вдячність музеїв

У музейній залі картини завжди перешіптуються. Вдень це робити важче, бо мона потрапити на відвідувачів