3 августа 2022 г. 18:01

4.5 Неймовірні пригоди та символи навколо нас

Нещодавно спіймала себе на думці, що з таким відомим твором Дена Брауна як «Код да Вінчі» я знайома досить поверхнево і лише через фільм. Декілька відгуків колег-блогерів і вирішила я надолужувати втрачене.

Сюжет. У Жака Сонь‘єра стріляють на його робочому місті — у Луврі. І свої останні хвилини життя він витрачає на те, щоб у знаках та загадках залишити послання американському ученому-символогу Робертові Ленґдону та криптологу Софі Неве, щоб передати давню таємницю. Так  нашим двом героям довидиться майже по крихтам, що залишив Жак Сонь‘єр, розплутувати одну з найбільлих таємниць людства.

Виявилося, що пам’ятала я набагато більше, ніж гадала. Однак, інтерес від цього зовсім не постраждав, і справа в тому, що автор більш детально описує ход розслідування та знаки і символи, що розгадують герої. Це дозволяє набагато краще розуміти події та хід думок героїв.

І, здавалося б, багато описів, плюс події книги описують період часу менше ніж добу майже на 500 сторінок, але твір динамічний, навіть коли це динаміка роздумів героїв. І хоча я багато чого наперед знала, обійтися без напруження мені не вдалося. Часом так переживала за героїв, що доводилося на 5 хвилин відкладати книгу.

І от що для мене стало найбільшим плюсом, це велика кількість реальних історичних фактів, ще й легенди, загадки, міфи… Я була просто в захваті від такої концентрації мого улюбленого прояву історії в книжках.

Окремо варто зазначити роль робіт Леонардо да Вінчі. Усю книгу вони постійно з нами у вигляді картин чи винаходів, і, часом, аналіз автором цих робіт викликав бажання знайти репродукцію картини та самостійно знайти деталі, які раніше не впадали в око. І, взагалі, багато чого хотілося погуглити, щоб самому роздивитися.

Вийшло неймовірне поєднання детективу, пригод, загадок та легенд, таке, що не можу не рекомендувати. Книга однозначно вартує уваги! Точно буду продовжувати знайомство з автором, тим паче, що «Янголи та демони» вже чекають на полиці.