10 октября 2022 г. 19:40

5 Це моє місто, де безліч протиріч (ONUKA)

Я давно не читала такої високоякісної літератури. Коли я вчилася у школі, цей твір до програми не входив. Я прочитала його аж у 39.
Це прекрасний роман - лексика, стиль, сюжет, історична оповідальність - все показує справжнього класика, шкода лише, що Підмогильний не встиг ним стати, розстріляний совєтами заради дешевої ковбаси і прочєго прєкрасного будущєго.

Герой, Степан Радченко, у мене симпатії не викликав, більше того, я все чекала заслуженої для нього кари. З цієї точки зору роман здається трохи незавершеним, але в той же час мені добре видно, що герой не буде щасливим, у нього постійно буде скакати настрій, і періоди діяльності мінятимуться з апатією.
Найгірше, що викликало огиду у Степанові, - його ставлення до жінок. Я зустрілася з такими людьми в житті і знаю їх притягальну, але згубну харизму. Це люди, які люблять лише себе, не мають емпатії і радо користуються почуттями інших.

Дуже приємно було натомість милуватися авторськими метафорами, це просто свято художнього слова.

Рекомендую всім, особливо тим, хто любить Київ, та й взагалі, має урбаністичні переконання (як я, наприклад). Місто тут - теж один з головних героїв, і теж має свої темні сторони, адже в ньому так легко стратити свою щирість і піддатися декадентським настроям...