9 апреля 2023 г. 13:08

Казки фінського казкаря були написані ще майже 2 століття тому. Майже всі вони побудовані на міфології, звичаях та культурі північних народів, такі як лопарі, фіни та ін.

«Зимова казка» - казка про двох близнюків які спасли два велетенських дерева, а ті на відзнаку подарували їм два бажання, але діти забажали не багатства і слави, а сонця і весни. В цьому і є мораль, щастя воно не в грошах, хоча...

«Сампо-Лопарик»- казка про юного хлопця – лопаря, який завдячуючи свої цікавості вирушає до таємничої гори – Растекайсе щоб побачити злого велетня Хійсі. Мораль – не треба боятись зла, можна вийти з будь яких обставин.

«Зореочка»- казка про дівчинку яку знайшли в снігах родина фінів і яку вони вдочерили, але жінка не дивлячись на любов не змогла подолати упередження що всі лопарі чаклуни і тому позбулася дівчини. Мораль – кожен поступок несе за собою відповідальність.

«Як коваль Пааво потяг підковав» - казка про двох тролів, які жили на березі Берингової затоки, одного разу вони посперечались хто з них схопить сонце. Коваль Пааво виявився таким собі хитрим Іваном, який перехитрив одного з тролів. Навіть не знаю в чому в цій казці мораль

Всі казки об'єднує північ, та люди які там живуть, це казки про народи півночі.