9 марта 2024 г. 12:21

4 Хіба роль матері - єдине справжнє покликання жінки?

"Прошу, оберігай маму" Шін Ґьонсук — це дуже проникливий та глибокий твір. Мене ніби обухом по голові вдарили. Історія порушує тему стосунків між дітьми і матір'ю, яка є універсальною і близькою кожному, але спосіб, яким авторка подає її, робить книжку особливою.

Сюжет книжки розгортається навколо жінки, матері, яка загубилася у великому місті, не встигнувши сісти у метро слідом за своїм чоловіком. Її родина — чоловік та діти — намагаються її знайти, але безрезультатно. Розповідь ведеться від імені кожного з дітей, які згадують маму, аналізують свої стосунки з нею, переживають через докори сумління та шукають виправдання своїм вчинкам.

Через спогади персонажів ми бачимо, як легко можна мимоволі почати сприймати материнську любов, турботу та жертовність як належне, не оцінивши їх по-справжньому, поки не стикнешся з втратою. Книга змушує замислитися про власні стосунки з близькими, особливо з матір'ю, спонукає цінувати кожну мить, проведену разом.

Однак, незважаючи на важливий меседж книжки, останні два розділи, на жаль, сподобалися трохи менше ніж перша частина. Попри це, "Прошу, оберігай маму" Шін Ґьонсук — це твір, до якого я ще точно повернуся. Ця книжка змінює сприйняття звичайних речей та нагадує про справжні цінності. Я б рекомендувала її кожному, хто готовий зануритися в глибоку рефлексію над власним життям і стосунками з близькими.

Комментариев пока нет — ваш может стать первым

Поделитесь мнением с другими читателями!