GraceMime

22 августа 2015 г. 23:58

Книга про самотність; психологічні травми, отримані в дитинстві, що отруюють життя в дорослому віці; рабство і свободу, але більше душевну, ніж фізичну. Неоднозначна в емоційному плані. Місцями зачіпає за живе, місцями викликає напад нудоти. Часом досить цікаво, часом затягнуто.
Твір містить дві сюженті лінії, пов"язані кровними узами. Головна героїня, нідерландка Ада прилітає на один із Карибських островів, щоб детальніше дізнатись історію свого прадядька Якоба, згідно якої планує написати роман, і знайти брата, що втік з дому у вісімнадцять. А також позбутись тягара свого минулого, розв"язати проблеми, що не дають спокою голові і серцю. Але невдачі переслідують її вже починаючи із аеропорту. І шлях до звільнення лежить довгий та нелегкий.
Інша гілка сюжету розповідає про життя і пригоди вже самого дядька Якоба, його мандрівку океанськими просторами і плантаторські будні за вирощуванням цукрової тростини.
Роман вражає глибоким психологізмом, добре простежуються причинно-наслідкові зв"язки, що досягається, певним чином, надміром відвертих сцен і брудних подробиць.
Згодна із написаним у анатоції, але це виключно моя суб"єктивна думка. Моє знайомство із голландською сучасною літературою в особі Неллеке Ноордерфліт видалось не дуже приємним, не зважаючи на вдалий український переклад і чудову мову твору.