4 июня 2016 г. 22:04

Прочитання книги здійснило на мій мозок ефект , близький до вибуху водневої бомби. Я ніколи більше не дивитимуся на світ так як раніше, хоч може це і дивно чути від дорослої жінки ,якою я є, але в процесі читання книги я із жахом розуміла яким все-таки лайном є більшість людей.

Сцена зґвалтування востмирічної дівчинки ,яку продала для цього її власна матір викликала в мене істеричний приступ. Мене трясло, я не могла заспокоїтися цілий вечір. Довбаний збочений арабський світ!

Реально вражає розкіш , і якій живуть знатні сім»ї, вони витрачають такі суми за одну поїздку за кордон (на власних літаках!!!!), що абсолютна більшість людей не зароблять і за кілька життів. Скуповують розкішну нерухомість,кілограми ювелірних прикрас, італійські меблі, брендовий одяг,квіти з Європи на весілля,швейцарські годинники і ще не знати що.Будують супер-розкішні і ,водночас, повністю позбавлені смаку палаци. Народжують в найкращих клініках Європи та США. Мандрують навколо світу під час весільних подорожей.Замовляють їжу літаком:

«Едва я приступила к свежей клубнике, которую мне ежедневно доставляли самолетом из Европы»

Здуріти можна.Розкіш. Казкова баснослівна розкіш отучує багатіїв та членів правлячого клану. Цікаво , чи робить це їх щасливими? Чи лише тішить і без того надмірно роздуте самолюбство.
Новиною для мене стало те, що жіноче обрізання, яке перетворює для жінки кожен статевий акт є екзекуцію,існує і в Саудівській Аравії.
Шлюби чоловіків віком за 60 років з тринадцятирічними дівчатками є нормальною практикою. Нормальною! Вони всі педофіли і це абсолютно законно. Що ж це за люди такі!
Вбивства жінок чоловіками,братами чи батьками також були і ,вірогідно, залишаються практично нормою, яка не те що не засуджується ,а навіть вітається:

он сказал нам, что отец Нади принял решение утопить ее в семейном бассейне. Он собирался сделать это собственноручно в пятницу, в десять часов утра. Вся семья Нади должна присутствовать при казни.»

А потім був опис сцени, де жінку закадали камінням на смерть. Після прочитання цього епізоду, у мене дико розболілася голова.
Бридкий осад випав у мене в душі від читання.Ні, книга написана дуже добре, дуже майстерно, і , попри моральну важкість того, що в ній описано, читається дуже швидко. А осад від того, що я прочитала. Я не феміністка, і ніколи нею не була, але мене просто розриває від обурення тим, що в нашому сьогоденні і далі у багатьох країнах жінки у суспільстві та і у власних сім»ях залишаються безправними, безликими, безвольними істотами, головні завдання яких – тішити чоловіка і народжувати дітей. І що цікаво, вони , ці пригноблені жінки Сходу дуже співчувають західним жінкам ,які живуть без «захисту і заступництва» чоловіків. Тішаться забезпеченим життям і свідомо закривають очі на насильство над собою та над своїит доньками. Як то кажуть, кожен тішиться своїм.