7 февраля 2017 г. 22:34

З одного боку, у книзі зібрано цікавий і різноманітний фольклорно-етнографічний матеріал - і подано його в популярній, зрозумілій формі.
З іншого, мабуть, я все-таки чекала глибшого аналізу. Висновки досить очевидні й скупі, хоча й обгрунтовані, звичайно.
Було кілька речей, які примусили мене замислитися про те, як ці стародавні уявлення щодо природи жіночої тілесності впливають на сучасні комплекси жінки і стереотипи щодо неї в суспільстві. Однак свої висновки я зробила сама, і дещо прикро те, що автор у вступній частині якраз щось подібне в підсумку обіцяла. Але простеження зв'язку минулого і сучасності у книзі, на жаль, майже немає.

Однак, хоча науковий метод тут головно описовий, читання справді цікаве. Добір ілюстрацій у перевиданні "Книжкового Клубу" часом бентежить невідповідністю до тексту, а робота "Біля криниці" навіть уміщена двічі. Але загалом ілюстраціїї також урізноманітнили подачу матеріалу.

Дякую авторці за книгу і бажаю, як раптом вона колись сюди зазирне, подальших наукових успіхів.