10 апреля 2017 г. 12:20

В наш час - ми володіємо знаннями. Ще змалечку, дітям розповідають про будову та функції людського організму.В дитячому садку - валеологія, в школі - анатомія. Але як жили люди в ті часи, коли таких знань не було? Які знання мала жінка 18-19 ст.про фізіологію власного тіла?Які вірування, заборони були стосовно різних станів жінки: менструація, втрата цноти, вагітність, пологи. В жодному підручнику історії України ви не знайдете інформації на такі інтимні теми. А в книзі Ірини Ігнатенко розкриваються всі ці теми і навіть більше. У 18-19 ст в Україні надзвичайно важливим був перехід жінки із одного соціального стану в інший. Від дівчинки до дівчини, потім нареченої, жінки, матері, баби. Як впливало суспільство на всі ці зміни. Тому що, коли читаєш про "обряд комори", вечорниці і т. д., розумієш, що жіноче тіло не належало самій жінці. "...жінка традиційного суспільства була заручницею своєї нормальної природної фізіології, яку невтомно і прискіпливо контролювало суспільство - від розквіту й до згасання її фізіологічних функцій." Книга мені дуже сподобалась, вражає з першого розділу. Легко читається, є багато ілюстрацій та фольклору. Красиве оформлення та зручний формат. Рекомендую.