Bookoedka

16 июня 2017 г. 12:40

4 Hygge або мистецтво бути щасливим

Данія - одна з країн із найвищими у світі податками (це у мені говорить економіст), примхливою погодою (це вже мандрівник) та хюґе. Щодо останнього, то ця невеличка книга розкаже як же створити хюґе, чи стосується воно щастя? І що взагалі таке хюґе?

Автор проекту – Мік Вікінг, керівник Дослідного інституту щастя в Копенгагені, заснував проект про хюґе. Хюґе – це особлива філософія. Як Дзен, тільки більш затишна :)
картинка Bookoedka
З чого складається хюґе? Із затишної атмосфери, смачної їжі, кави, спілкування з рідними, подяки і турботи.

картинка Bookoedka Принцип перший: менше шику – більше хюґе. Сюди ж належить: нема свічок – нема хюґе.
картинка Bookoedka Мені подобається ідея, що наша повсякденність має бути більш Hyggelig, аби не загубитися в її викликах, щоб не набридало прокидатися вранці. Життя і так не любить давати нудьгувати, тому інколи надзвичайно важливо відчути спокій, щоб сконцентруватися на головному. Побути біля каміну, аби щось оплакати, з чимось попрощатися, побути в тиші, сповільнитися.

картинка Bookoedka У оселі має існувати хюґе-місце, куточок, де можна сховатися. В ідеалі найкраще на атмосферу хюґе налаштовують каміни, вінтажні речі, кераміка, вироби з дерева чи будь-які шматочки природи – листочки, гілочки, квіти.

картинка Bookoedka Насправді я люблю рутину. Ідеальна кава зранку і можливість цю каву випити, коли ніч минула, а ранок усе ніяк не розпочнеться, бо саме у цей час раптом знаходиш надісланий вночі лист, бо в інший час доби його не знайдеш і навіть не вигадаєш.

Принцип другий: ВВП важливий, але усе, що дійсно робить життя вартісним він не показує.

картинка Bookoedka Якщо ви запитаєте мене, навіщо було приходити у цей світ, я відповім: хоча б тому, що тут є моря, джазова музика, книги, мамині руки, татові щасливі очі, речі фіолетового кольору, друзі, які моляться за тебе, і вороги, які одного разу пройдуть повз, не нашкодивши. картинка Bookoedka

Хюґе багато в чому про ритуали. Посиденьки у каміна, вечори з рідними, друзями. Найважливіші ті – хто залишаються у найскладніші часи, нехай не завжди розуміють, але зате можуть розсмішити, «троллят и лелееят», вірять у тебе більше, ніж ти.
картинка Bookoedka

Принцип третій: жити треба так, наче завтра зникне кава.
картинка Bookoedka Є лише одне життя і є сьогоднішній день. Розуміння цього приходить чітко, немов малюнок на вікні. Тому не варто відкладати плани і мрії на декілька десятків років. Наприклад, я можу робити добре кілька речей, але нічого бездоганно. Однак це зовсім не означає, що я не можу спробувати :)

Принцип четвертий: усі книжки хюґні :)

картинка Bookoedka
Погоджуюся повністю, адже у книгах я шукаю насамперед людське тепло і досвід, ту саму розраду, яку можна сформулювати словами «все буде добре».
картинка Bookoedka

Маніфест Хюґе, напевно, виглядає наступним чином: вимкни телефон, візьми каву, пам’ятай, що «ми» більше за «я», давай без драм, будь вдячною, будь вільною, зроби паузу, все добре.

Hygge або мистецтво бути щасливим