11 июля 2017 г. 11:34

4 Історія України від періоду роздробленості до початку козацьких повстань поч. XVI ст.

Книга є продуктивною роботою багатьох авторів, а тому присутній багатофункціональний погляд на історію України саме цього періоду. Нарис Русь "після Русі" має цікавий виклад матеріалу, що може бути корисним як для фахових істориків так і для любителів. Вона має приємний вигляд, продумане оформлення. Прочитавши її однозначно з'явиться багато запитань на які самому ж захочеться одразу віднайти відповідь. Книга відноситься до серії "Історія без цензури", проте явно цензура є, адже помітно кидається в очі відбілювання темних плям історії України, а саме козацтво - ідеалізоване лицарство XVI ст.( благо в цій книзі немає опису Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої, де явно б було все ідеалізовано та приховано деякі історичні факти). Хто читав про Національно-визвольну війну та слухав розповіді вчителів-системників про героя Хмельницького, раджу прочитати єврейського автора Натана Ганновера "Глибокий мул", де детально описується доба Хмельниччини 1648 - 1649 років в Україні. Особливо раджу прочитати розділ УКРАЇНА В СКЛАДІ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ (В. ГОРОБЕЦЬ) яка надає детальну інформацію про утворення східноєвропейської федератовної держави (Rzeczpospolita) та входження українських земель до її складу.
Нарис розрахований на широкий загал читачів.
Русь "після Русі"