GraceMime

24 декабря 2016 г. 17:13

4 Невдаха - це завжди темна конячка!

Чудова книга на актуальну тему! Дорослі часто забувають про те, яким шляхом "дорослість" здобувають, а текст А. Аудгільд Сульберг повертає в середню школу, з її проблемами й викликами, та змушує глянути на деякі події дитинства з висоти набутого життєвого досвіду.

Анне Беа - особлива дівчинка. Вона має надто світлу шкіру, зовсім біле волосся й дуже поганий зір. Через це мусить захищати обличчя й очі від яскравого світла, а тіло від постійних травм, що неминуче призводить до кпинів й насмішок однолітків. Вона добре вчиться, має талант до співу, її люблять вчителі й бібліотекар, але від жорсокого ставлення з боку "передових" однокласниць це її не рятує. Щодня вона чує в свою адресу образливі слова - альбіноска, потвора, лузерка... В Анне Беа є найкращий друг Нільс, а ще любляча чудова…

29 декабря 2019 г. 17:59

Історія 12-річної дівчинки, колишньої зіркової солістки дитячого хору з неперевершеними математичними здібностями і прекрасним почуттям гумору. Особливої дівчинки з чудовим голосом і вірними друзями.

Головна героїня, вона ж оповідач, - Анне Беа (або ж Аннебіно, як її називає друг Нільс) надто прискіплива до себе і своєї зовнішності, хоча її особливість не є якоюсь потворною чи огидною. ⠀

Я маю руки-ноги, чую, можу розмовляти й ходити. Я не товста, не карлик і не гігант, не маю жахітливих шрамів на півобличчя. У мене навіть груди почали рости. ...Можна собі думати, що я навіть трохи незвичайна, особлива. Таких, як я, на світі зовсім небагато. За своє життя знала тільки трьох альбіносів, я — четверта.

⠀ У школі Анне Беа дошкуляють кпинами її однокласниці - трійця суперкрутих дівчат. Решта ж…