3,9

Кніга Сяргея Календы «Часам панкі паміраюць» — падарожжа эмоцыяў, у якое выправіцца чытач. Пакручасты аповед перапыняюць дыялогі аўтара і першых чытачоў (сапраўдных і ўяўных). Гэтая кніга —…
Издательство: Логвінаў

25 февраля 2019 г. 19:55

Гэта будзе сур’ёзны водгук. Як кажуць, напоўнены траўматычным вопытам:)

Вось напрыклад. Пачаў чытаць новага Федарэнку. А тут раз – і Сін з’явіўся, LIBIDO. І Федарэнка ляжыць не дачытаны. Пакуль. Але:) І вось думаю я: у чым справа? Хіба толькі у сучаснай мове і ў тым, што мы “адно пакаленне”? Я не ведаю .

Часам перакладное падаецца мне цікавейшым за арыгінальнае беларускае. Больш разняволеным ці што… І лічаныя адзінкі з арыгінальных твораў рэальна чапляюць. І ў асноўным гэта сучасныя аўтары. Ім ёсць, што сказаць пра сваё – а значыць, і пра маё таксама.

Ну чуў я што ёсць такі Сяргей Календа. Потым мне прыйшла прапанова падпісацца на Мінкульт. Потым нейкія водгукі на “Панкаў” з’явіліся.

Тое, што ў Бахарэвічавых у 90-х – дакументальнае(амаль) ў Календы – мастацкае. І тут ужо -00-я,…

ISBN: 9786098213485

Год издания: 2019

Язык: Белорусский

25 февраля 2019 г. 19:55

Гэта будзе сур’ёзны водгук. Як кажуць, напоўнены траўматычным вопытам:)