4,4

Гэта гісторыя аднаго выдуманага райцэнтра ў неіснуючай дзяржаве. Вядома, чытач хутка разбярэцца ў сістэме каардынат і прыдумае прыдатную назву для гэтай краіны. Чыноўнікі, якія страцілі сувязь з…
Издательство: Янушкевіч

14 мая 2024 г. 13:59

Беларуская сучасная літаратура - гэта спроба аўтараў адрэфлексаваць палітычны і грамадзянскі крызіс. Ці паспяхова, трэба пытаць аўтараў. Але мне, як чытачцы, ад гэтай тэматыцы ў кнігах лепей не робіцца.

Ну навошта вы мне гэта распавядаеце? Я жыла там і ўсё на самое бачыла. Нічога новага.

Маўляў, саціра? Ну дык позна ўжо смяяцца. Трэба было гадоў 10 таму.

Перакладзіце кніжку на іншыя мовы, людзям з іншым культурным і палітычным  досьведам будзе і смешна, і цікава, і пазнавальна (міжнародныя продажы і ўзнагароды некаторых беларускіх аўтараў гэта пацьвярджаюць).

Можа праз колькі небудзь гадоў перачытаю і спадабаецца, але зараз - не.

ISBN: 9788396719065

Год издания: 2023

Язык: Белорусский

14 мая 2024 г. 13:59

Маўляў, саціра? Ну дык позна ўжо смяяцца. Трэба было гадоў 10 таму.

Можа праз колькі небудзь гадоў перачытаю і спадабаецца, але зараз - не.