3,9

До збірки видатного майстра українського слова Миколи Хвильового (1893 - 1933), якого ще за життя називали революційним романтиком, "міцно зв'язаним з кращими традиціями української літератури" (М.…
Издательство: "Основа"

6 февраля 2024 г. 00:02

Ранні твори Хвильового мають свій, дещо важкий настрій, стислий переказ і певну незрозумілість. Схожі емоції відчуваєш при читанні "Санаторійної зони". Є тут щось від Кафки. Невловиме, загадкове, потворне. "Я (Романтика)" - складна історія про муки совісті, вибору і служіння ідеалам. У наш час - щось неймовірне. В той же час "Іван Іванович" - оповідання, схоже на твори Зощенка. Гумор, сатира, іронія. Це влучне висміювання пристосуванців, створене за часів НЕПу. А "Сентиментальна історія" - найбільше схожа на приклади класичної літератури. На жаль, загадкові "Вальдшнепи" не дійшли до нас у повному обсязі. Ці думки справжнього революціонера Хвильового про революцію, що її результатами скористалися не ті люди, дуже цікаві.

Вступна новела

Год издания: 2009

6 февраля 2024 г. 00:02

13 ноября 2016 г. 11:31

5 Тантіменталізм

"...І стоїть той тихий осінній сум, що буває на одинокому ставку, коли не листя, а золотий дощ злітає з печальної білоногої берези, коли глибокою пустелею відходить голубе небо в невідомий дальній димок"

Занурившись у щоденники хворого, спостерігається цілий калейдоскоп зайвих у раціоналістичному радянському суспільстві людей, що приречені одвічно бути у відгородженій від всього світу "санаторійній зоні".

Твір Миколи Хвильового, зачинателя новітньої української прози, наскрізь пронизаний сумом і болем. Проте замість всепоглинаючої тривоги, кожного наступного прочитання я відчуваю катарсис, після чого завжди залишається світле відчуття надії. Замість того, щоб показувати фігуральну жорстокість тих часів, Хвильовий звертається до внутрішнього світу персонажів, а отже до їх духовного…

Подборки