Дванадцятка. Наймолодша львівська літературна богема 30-х років ХХ століття. Антологія урбаністичної прози

4,8

Це книга про Львів і про «Дванадцятку» - львівську групу молодих письменників 30-х років ХХ сторіччя, яка внесла в західноукраїнську літературу вражаючу стихію вулиць і яскраво змалювала боротьбу…
Серия: Приватна колекція
Издательство: Піраміда

До видання ввійшли найкращі й найхарактерніші прозові твори представників «Дванадцятки» - братів Курди диків – Анатолія і Ярослава, Василя Гірного (Федя Триндика), Івана Черняви, Василя Ткачука, Володислава Ковальчука та ін., об’єднані переважно темою Львова та боротьби українського підпілля. Однак основу видання склали добірка львівських оповідань Зенона Тарнавського та твори Богдана Нижанківського – славнозвісна збірка оповідань «Вулиця» (1936), низка новел та сюрреалістична повість «Я вернувся до власного міста» - один із художніх шедеврів про Львів міжвоєнного періоду. У книзі опубліковано детальні біобібліографічні відомості та багато відгуків тогочасної критики про богемістів «Дванадцятки», дружні шаржі на них та їхніх духовних опікунів – Миколу Голубця та Михайла Рудницького.

ISBN: 978-966-852-270-2

Год издания: 2006

Язык: Украинский
Переплет: Твердый
Количество страниц: 344

Вступ. сл. В.Габора; Худож. А.Кісь. - До 750-ліття Львова.