Baby travel. Подорожі с дітьми або, Як не стати куркою

Ірена Карпа

4,3

Перед вами чудова книжка: позитивна, весела, повчальна. Ірена Карпа ділиться власним, набутим у численних подорожах, досвідом. Що робити з дітьми у мандрівці на Західні Гаїті, до Індії, Піренеїв у…
Издательство: «Клуб Сімейного Дозвілля»

Nadiika-hope

27 декабря 2015 г. 23:31

4 Ну, вот ведь хорошо!

Не знаю, читает ли кто-то книги Карпы, в поисках глубинных смыслов. Если да - удачи, ребятки. Говорят, даже синдром отдельный есть, как раз для таких, "в поиске".

А с людям, умеющим читать литературу, прекрасную в своей ненавязчивость, напишу тут пару строк. Да, Карпа родила двоих девочек, если кто не в курсе. Да, она с ними путешествует. Да, ее "бюджетно" мне сейчас совершенно "нереально-где-такие-деньги-брать". Но хорошо ведь пишет. Одну звезду скинула за пару-тройку политических строк, которые (хоть и остросоциальны, как это ныне модно называть) совершенно, на мой вкус, неуместны. Но это сугубо личное.

В остальном, ребята, это смех и слезы. Иронично, красиво, местами - саркастично, мама двоих детей рассказывает о себе и мире. Питание, проживание и переживания, восхищения,…

Любі друзі, дорога родино. Ви тримаєте в руках «Baby travel…» — такий собі веселий нон-фікшн про емпіричний досвід ненормальної мами двох цілком нормальних дітей. Це книга про те, як не боятися нового досвіду, пересувань, культурних експірієнсів, самого себе. Тут вистачає і пригод, і практичних порад, і суспільно-культурних розвідок. Починаючи від скалолазання в Ліхтенштайні за два тижні до пологів і далеко не закінчуючи поїздкою до Індії з малюками віком півтора і два з половиною роки. Можна було би попередити: «Не повторюйте в домашніх умовах», але скоріше я б написала так: «Коли вже я, розтелепа, змогла, то і ви зможете». Та й не в домашніх умовах.

Книжка ця не претендує на бозна-яку художню цінність. Можливо, тому що вона не художня. Нерівномірні нотатки, помітки на полях, історійки, жарти і поради. До того ж вона жахливо неполіткоректна — врахуйте це. Автор ні на що, крім як розважити читача й принести користь своїм часто недолугим досвідом, не претендував. (Чого це я про себе в третій особі, до речі? Та ще й в чоловічому роді. Завжди боялася цього шизофренічного формулювання, як у наукових роботах, коли про себе кажуть або «автор», або взагалі «ми». Ну тут «ми» для мене ще куди не йшло — все-таки книга про подорожі з дітьми. Хоч вони й протестують проти того, аби бути прочитаними. Ну нічо, виростуть, то ще дякую скажуть, що вела такі щоденники, — ми ж усі любимо розпитувати в батьків, якими були в дитинстві, правда?..)

Коротше, це просто книга для друзів, наявних чи потенційних. Напевно, як і всі мої книжки. Я нікого не змушую нічого читати, якщо вас дратує моя писанина — прибережіть себе для чогось, що принесе вам внутрішній спокій. Це книга для живих і, даруйте за самовпевненість, схожих на мене людей — за духом, за вподобаннями, за стилем життя. Ну або для таких, кому це все теоретично подобається, але оточення чи якісь старі страхи й вагання не дозволяють подібного спробувати.

В мого доброго друга, що був тяжко пораненим на Грушевського, але, слава Богу, вижив і одужав, несподівано помер молодший брат, від інсульту. Якась така дуже похмура іронія: один вижив зі шматком кулі в черепі, інший помер в умовах спокійного міста. Думка про це дуже довго мене не полишала. Насправді, все, про що я завжди хочу нагадати собі та іншим, — це час. Яка він розкіш сам по собі, і що то ми самі щосекунди обираємо, куди його витратити: на насолоду чи страждання. Бо ні насолода, ні страждання не потребують особливих причин для їх виникнення. Можна насолоджуватися тим, як вода огортає твої пальці, коли занурюєшся в озеро, чи страждати від того, що на березі озера тебе не чекає «мазераті» — а когось же десь чекає. І тільки якби ми знали, що наступної години життя закінчиться, ми б точно не парилися ані негараздами на роботі, ані тим, що наше авто недостатньо круте, ані тим, що з погодою у відпустці не дуже пощастило. Ми б точно думали про одне: ця вода протікає мені крізь пальці і я з цього приводу щасливий аж до глибинної клітинної структури.

Я знаю, все це прописні давно відомі істини — але їх ніколи не буває зайвим ще раз повторити. Бо ж, на відміну від гівна штибу перших пострадянських реклам чи слів нав’язливого поп-хіта з радіо в маршрутці, мудрі речі мають здатність швидко забуватися… А немудрі гарно западають в пам’ять. Тож бажаю вам знайти і перших, і других у цій книзі. Приємного читання.

Ваша Карпа

Nadiika-hope

27 декабря 2015 г. 23:31

4 Ну, вот ведь хорошо!

27 июля 2015 г. 21:15

Книгу прочитала на одному подиху... Подарувала книгу подруга на Миколайчика, але напружені півроку на написання диплому мені не дали одразу прочитати цю книгу... Читаєш з посмішкою, і уявляєш так ніби з тобою відбуваються всі ці пригоди... Дуже цікавий підхід до виховання дітей!!! Оригінальність книги - в тому, що це щоденник із життя, вміщений на 200 сторінок)))