4,8

“Віта Белая Крэска” — кніга шведскай дзіцячай пісьменніцы і мастачкі Сары Лундберг, аздобленая цікавымі выразнымі малюнкамі. Гэта гісторыя дзяўчынкі Віты, якая малюе крэскі на дарогах. Як дапамагчы…
Серия: Каляровы ровар
Издательство: Кнігазбор

xbohx

Диванный Эксперт

2 апреля 2021 г. 15:27

Як навучыць дзяцей карыстацца пешаходным пераходам і светлафорам у гульнявой форме :) Калі вам было цікава, адкуль на дарозе з’яўляюцца белыя лініі, то іх малюе Віта. Яна ходзіць з пэндзлікам і вядром і малюе пасярод дарогі роўненькую разметку. Каб машынам было зручней ездзіць, а людзям хадзіць. Суправаджаюць Віту два чалавечкі: чырвоны і зялёны, якія выконваюць функцыі святлафора, дапамагаючы дзяўчынцы навучыць аднаго хлопчыка пераходзіць дарогу. Праўда, мяне больш зацікавіў мастацкі складнік кнігі, а не сюжэтны. Развароты яркія, на іх шмат цікавых і часам нечаканых дэталяў. Увогуле кніга вельмі інтэрактыўная, можна прыдумаць мноства гульняў паводле яе.

ISBN: 978-985-7089-76-5

Год издания: 2014

Язык: Белорусский

Мастак Сара Лундберг; пераклад з шведскай Надзеі Кандрусевіч. — Мінск: Кнігазбор, 2014. — 36 с.: іл. — (Бібліятэка Саюза беларускіх пісьменнікаў “Кнігарня пісьменніка”. Падсерыя “Каляровы ровар”; выпуск 6). Цвёрдая вокладка.

xbohx

Диванный Эксперт