16 апреля 2020 г. 19:07

КНИГА МИРОСЛАВА ДОЧИНЦЯ "КАРБИ І СКАРБИ» вийшла друком у 2015 році.

Книга, немов оклик у натовпі. Вона схожа і на випадковий погляд, і на тиху мелодію, на щось, втаємничене і до болю знайоме.

Якимось відчуттям справжності віє з її сторінок. А ще більший колорит справжності дають світлини із життя карпатців.

Тканина книги плететься із оповідань, що ілюструють життя трудівників, «правильне» життя.

Але тези ці без штучного моралізму, а яскраві та живі. А часом навіть вражаючі.

Я не критик, не науковець і не публіцист, але назвала б Мирослава Дочинця найбільш глибинним та народним з сучасних українських митців живого художнього слова.

Деталі побуту селян назбирані та вимальовані з неприхованою любов’ю та повагою.

Книга знайомить нас з цілим світом карпатської людини.

Світом реальним, предметним, та…

29 января 2017 г. 16:04

5 Час зупинитися

Шалений темп, в якому рухається сучасний світ, віддаляє нас від самих себе. У гонитві за примарними — й часто зайвими — цілями втрачаємо радість життя, мир у душі, рівновагу. Не виживання, а марна слава й прагнення розкоші штовхають нас у ярмо вічної заклопотаності. «Не турбуйтеся вашим життям, що вам їсти та що пити; ні тілом вашим, у що одягнутись» (Мт. 6:25), — застерігає Ісус Христос від поширеної у ХХІ столітті облуди.

На цю євангельську істину спирається й Мирослав Дочинець у збірці коротких оповідань «Карби і скарби», та ілюструє їх прикладами з життя карпатських горян. Воно з першого погляду здається диким. Людині, просякнутій духом тимчасовості, важко його сприйняти. Важко дійти до нього, коли мислиш раціонально й прагматично.

Щоби наблизитися до героїв книжки, потрібно відкрити…

15 ноября 2016 г. 12:01

Надзвичайно приємно поринати у світ цієї книги. Прекрасна мова з великою кількістю діалектизмів, описи традицій, повір'їв, мудрість наших предків. Багато оповідань просто таки западають у душу. АЛЕ чим ближче до кінця книги, тим більше розвіюється магія. Чи то автор поспішав, чи вже не знав, що туди вліпити, але останні оповідання - то вже просто набір речень. Кінцівка зіпсувала всі враження.

lastivka

баба-яга против сил зла

23 мая 2016 г. 12:10

Це не книга, а справжні чаклунські чари. Цілющі, але часом гіркі - як мед, як чай з гірських трав, як життя... Як отой скарб, що заховано глибоко в душі, ті незабутні карби, як той світ, до якого я, може бути, коли-небудь знайду дорогу.

5 марта 2016 г. 20:43

Я очень люблю Карпаты. Как и во всех горах, в них есть волшебство и своя особая атмосфера, но в то же время они не пугают, а наоборот - очень уютные и даже какие-то домашние. В детстве я каждый год ездила в Карпаты в летний лагерь, и так легко было представить, что вон за тем большим валуном прячется мавка, в ледяной воде живет водяной, а когда поднимаешься на гору, то стоит лишь свернуть с дорожки, как попадёшь в волшебную страну. Эта книга - набор коротких рассказов про жителей Карпат. Рассказы совершенно не связаны между собой, но каждый пропитан вековой народной мудростью, читаешь про этих людей и просто видишь за их спинами тени предков. Простая жизнь со своими нехитрыми радостями, но очень добрая и светлая, навевает смутную ностальгию. А старые фотографии на страницах книг помогают…