25 мая 2020 г. 17:49

Випадкова емоційна покупка, що стала для мене цікавим відкриттям.

Парки, театри, бари, тиша або невпинний галас та світло вуличних ліхтарів — все це акупунктура міст. І для кожного з них є свої голочки, що роблять місто неповторним. Або вони лише мають з’явитися, щоб його таким зробити.

У цій книжці немає чіткого плану, як змінити місто, щоб воно стало хорошим. Але тут є одна наскрізна думка: суть у дрібницях. На все потрібно зважати і ні з чим не варто затягувати. Бо повільне введення голки шкідливе для здоров’я.

«У хорошому місті можна знайти людину, лише тричі вигукнувши її ім’я». І чим більше у місті людей, тим більше уваги треба цьому приділяти.

Місто має об’єднувати його мешканців, дарувати їм почуття самоповаги та піклуватися про маргіналів. Усім всюди є місце, просто про це…

11 февраля 2020 г. 07:51

2.5

тема цікава, але не сподобалось, як написано сам текст. максимально непослідовні переходи навіть між двома абзацами, пртипу:

раніше Пекін був розділений на два міста - внутрішнє - Заборонене місто, та зовнішнє - для усіх інших.
тому і так прикро, що зараз зникають велосипедні доріжки.

???

3 июля 2018 г. 17:51

Той випадок, коли анотація спонукає до прочитання, але значно завищує очікування, які в результаті не виправдовуються. Не те, щоб книга була погана. Вона просто не така, якою її собі передчуваєш. Тепер я розумію, чому відгуки про неї начебто й хороші, проте оцінка переважно «середня».

«Акупунктуру міста» я швидше хотіла побачити як такий-собі посібник з універсальними ідеями щодо розумної розбудови міст, з якимись лайфгаками на зразок: «Щоб місто було затишнішим та комфортнішим, у ньому має бути: 1, 2, 5, 10…», і вже інтерпретуйте собі, як хочете. Звісно, кілька прикладів вдалої «акупунктури» тут є, одна вони настільки унікальні і органічні тільки з тим містом, якого стосуються, що використовувати це в будь-якому іншому буде виглядати недолугим мавпуванням.

Як на мене, в Жайме Лернера…

21 ноября 2016 г. 22:49

"Хороша акупунктура - це, власне, заохотити людей вийти на вулицю, створити місця зустрічей і найважливіше - зробити так, щоб кожгна міська функція стала каталізатором їхньої взаємодії".

В этой книге известный постройщик городов, бразильский архитектор и политический деятель, изменивший жизнь своего города Жайме Лернер предлагает взглянуть на урбанистику городов через призму акупунктуры. Как врачи лечат людей по средствам иглаукалывания, так и любой из нас может улучшить свой город изменив точечно что-то одно - такова основная мысль автора. В книге собраны различные приемы, которые на конкретных примерах показывают, как формируется и изменяется облик городов. Эту книгу будет интересно прочесть каждому не равнодушному к жизни своего города и тому, как устроина жизнь в других городах.

30 апреля 2023 г. 09:43

3 Місто не добудовано

Кожна глава як анотація до книги, прочитав і отримав мінімальний огляд на якесь явище. Самий огляд того чи іншого явища у місті цікаво, вже без детального аналізу та розмови з місцевими.